Venüs Kadını

Site Rengi

Erkeklerin Kadınlarda Sevmediği Şeyler

Erkeklerin Kadınlarda Sevmediği Şeyler

Çeşitli sosyologların, psikologların kadın erkek ilişkileri konusunda çok fazla araştırması olmuştur. İlişkilerde karşı tarafı iten özellikleri bilmek, özel hayatımızda olduğu kadar profesyonel iş yaşantımızda da bize fayda sağlayacaktır. Sizin için bunları derledik. Bu başlıkları erkekler sıralamış. Ama biz üzerinde biraz analiz yapalım. Olurunu olmazını konuşalım.

Çok Fazla ve Aralıksız Konuşmak

Kadınların beyin yapısının erkeklerden farklı olması nedeniyle konuşma yeteneği gelişmiştir. Kız çocukları daha erken konuşmaya başlar. Okuma yazmayı sökme işlemini kız çocukları daha hızlı becerir. Dil öğrenme yeteneği erkeklerden daha fazladır. Ama bütün bu yetenekler kadınların fazla konuşmasına da neden olur 🙂 Kadınların bu yeteneğini görmeyi, erkekler fazla tercih etmiyor maalesef. Biraz dikkat.

Çocuk Taklidi Yaparak Konuşmak

Bazı kadınların özellikle şirin görünmek için başvurduğu bir yoldur bu. Ama emin olun ne erkekler ne de biraz daha ciddi kadınlar bu hareketten hoşlanmıyor.

Uzun Süre Küsmek

Arada cilve naz yapmak isteyebilirsiniz. Ama bir tartışma sonunda gönlünüz alındığı zaman bile küslüğü devam ettirmek sadece aşık usandırır.


Söylediği Şeyleri İnkar Etmek

Buna zeytinyağı gibi üste çıkmak da diyebiliriz. Kadın erkek herkesi nefret ettirecek bir davranışı lütfen siz sevgili Venüs kadınları, yapmayınız.

Maskülen Tavırlar

Sık sık ağlayan, narin, çıtkırıldım erkekler hoşunuza gider mi? Emin olun kadındaki erkeksi tavırlar da erkekleri bir o kadar itiyor. Küfürlü konuşan, “lan, oğlum” gibi kelimeleri sık telaffuz eden kadınlar her zaman ilişkilerde yenik duruma düşecektir. Daha zarif, daha feminen olmak bir kadın için zayıflık değil, aksine cinsiyetinin ulviliğine saygı göstermektir. Tamam kadın olduk diye daha yüce olmayabiliriz ama Mevlana ne demiş “Kadın Hak nurudur, sevgili değil. Sanki yaratıcıdır, yaratılmış değil” 🙂

Yürürken Sigara İçmek

Yürürken sigara içmek erkeğe de yakışmıyor, evet. Ama kadının zarafetine çok ters bir durum. Dikkat lütfen.

Sürekli İmalı Konuşmalar

Kadın ve erkek beyni çok farklıdır. Sizin ima ettiğiniz şeyi erkekler çoğunlukla anlamazlar, emin olun. Erkekler sol beyin ağırlıklı düşünür ve algılar. Sizin dolambaçlı yollardan anlatmaya çalıştığınız şey onda sadece dırdır etkisi gösterecektir. Daha net olun, duygularınızı, kırıldığınız şeyleri açıkça ifade edin.

Dışarıda Makyaj Tazelemek

Tamam bakımlı olmak her zaman güzel görünmek istiyorsunuz ama makyajı dışarıda olduğunuz zamanlarda mutlaka tuvalete, lavaboya giderek tazeleyin.

Ağız Kokusu

Bunu erkekler çok dile getirmiş ama unutmayın bunun kadın erkek ayrımı olmaz. Lütfen tüm insanlık, ağız hijyeninize dikkat edin.


Sararmış Dişler

Yine aynı şekilde kadın erkek ayrımı olmayan bir konu. Düzenli diş fırçalamaya ilaveten, haftada 2 kez karbonatla da dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyin. Tabi sonrasında bol su ile ağzınızı durulamayı unutmayın.

Bakımsızlık

Başkaları için değil öncelikle kendiniz için bakım yapmalısınız hanımlar. Bunu makyaj ve abartılı ya da dekolteli kıyafetler olarak düşünmeyin. Cildinizin nem dengesi için sürekli nemlendirici krem kullanmak, yüzünüzdeki, vücudunuzdaki fazla tüyleri almak, uykunuza önem göstermek sizin özgüvenli, dik bir duruşa sahip olmanıza yol açar. Bu da sizi her zaman öne geçirir.


Kalabalıkta Aşırı Sevgi Gösterisi

Günümüzde Instagram’ın yaygınlaşmasıyla artık hemen her çiftin, artık yarışırcasına bunu yapmasına aldanmayın. Herkes gibi olmayın. Sevginizi, özelinizi ulu orta yerde çok fazla yaşamayın.


Sürekli Alışveriş Yapma

Hemen hemen tüm kadınlar sever alışveriş yapmayı. Ama bunu partnerinizle yapacağınız bir aktiviteye dönüştürmeyin. Tek başınıza ya da kız arkadaşlarınızla da alışverişe çıkabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.