Venüs Kadını

Site Rengi

Mutluluk Veren Yiyecekler

20.12.2020
457
Mutluluk Veren Yiyecekler

Mutluluk veren besinler

Merhaba Venüs Kadınları!

Günlük hayatımızın stresine son bir yılda korona da eklenince kimileri için hayat dayanılmaz bir hal aldı. Stresle başedebilmek ayrı bir başarı konusu oldu. Bu sıkıntıların sebep olduğu hormonal değişiklikleri bazı besinler ile en aza indirebiliriz. Sizin için bunları araştırdık.

Muz:

İçerdiği potasyum ile sakinleşmemize katkı sağlamasının yanısıra, mutluluk hormonu seratoninin salgılanmasını da sağladığı için her gün tüketmemiz gereken besin kaynaklarından birisidir.


Ceviz: Uyku probleminiz varsa cevizi beslenme programınızdan çıkarmayın deriz . Çünkü ceviz, melatonin adı verilen ve kişiyi sakinleştiren ve rahat uyumasını sağlayan hormonun salgılanmasını sağlar. Bu yüzden günde 3 -4 ceviz tüketmeniz stresinizi azaltacaktır.

Balık:

Kan şekerinin dengede olması stressiz yaşam için önemlidir. Düşük kan şekeri strese neden olur. Proteinler, kan şekerinin dengede kalması için en önemli besin öğelerindendir. Başta ton, somon, uskumru gibi balıklar hem içerdikleri omega-3 hem de proteinden dolayı beslenme programlarında mutlaka olması gereken besinlerdendir.

Çikolata:

Fazla tüketip kilo stresine yol açmazsanız özellikle bitter çikolata tam anlamıyla seratonin ve dolayısısıyla mutluluk kaynağıdır.

Yeşil Biber:

C vitamini yönünden zengin beslenme adrenalin seviyesini arttırır ve stresi önemli ölçüde azaltır. Yeşil biber C vitamini kaynağı olarak ilk akla gelen portakal, limon ve mandalinadan daha yüksek C vitaminine sahiptir.

Bol Tahıllı Ekmek:

Ekmek içindeki maya sinir sistemine etki ederek daha sakin bir gün geçirmemizi sağlar. Tabi bunun için içeriğinde bol çavdar unu, yulaf veya siyez buğday unu yüksek olan ekmekler tercih edilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.