Venüs Kadını

Site Rengi

Rimel Sürerken Bunlara Dikkat Edin

17.05.2018
1.228
Rimel Sürerken Bunlara Dikkat Edin

Bakışlara anlam kazandıran, makyajın olmazsa olmazı rimeli uygularken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları var. Yanlış şekilde uygulanan rimel zamanla kirpiklerinizde kopmalara ve dökülmelere neden olur. Bu durumla karşılaşmamak için, rimelinizi sürerken bazı kurallara uymanız gerekiyor.

1. Üst üste rimel uygulamaktan kaçınmalısınız. 2 kattan fazla sürülen rimel kirpiklerinizde topaklanma yapacaktır ve hiç hoş görünmeyecektir. Ayrıca kirpiklerinize ciddi anlamda zarar verecektir.

2. Kirpik kıvırıcınızı rimeli sürmeden önce uygulamalısınız. Rimeli sürdükten sonra kirpik kıvırıcı kullandığınızda kirpikleriniz, bu alete yapışacaktır ve bundan kaynaklanan kopmalar olacaktır.

3. Sadece kirpik uçlarına uygulanan rimel kirpiklerinizi olduğundan kısa gösterecektir.

4. Rimellerinizin son kullanma tarihlerine dikkat edin. Tarihi geçmiş rimeller hem gözünüze hem kirpiklerinize zarar verir.

5. Rimel fırçasını birkaç kez üst üste rimelin içine daldırmaktan kaçının. Bu rimelin kirpiklerinizde topaklanma olmasına neden olur.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Sümeyra dedi ki:

  Bir çok rimel markası değiştirmişimdir fakat hiç internette gördüğüm gibi görünüm elde edememişimr bilgiler için teşekkürler

 2. Ayşegül dedi ki:

  Rimelden önce pudra sürülmesi de dolgun gösteriyor diye duydum ama hiç denemedim bu konuda bir fikriniz var mı acaba @ayse.gulgnr

 3. yasemin dedi ki:

  işime yarayacak bilgiler mükemmel 😇
  @goldenhoneyl

 4. z.pinar dedi ki:

  Paylaşım için teşekkürler