Venüs Kadını

Site Rengi

Tuz Lambasının Faydaları

Tuz Lambasının Faydaları

Tuz lambası çoğunlukla Himalaya tuzundan yapılan içi oyuk ve içine bir küçük ampül yerleştirilmiş lamba türüdür. Asıl amacı aydınlatma değil tabi ki. Şık görüntüsünden dolayı dekorasyon için de kullanılır. Özellikle güzelliğe zarafete düşkün Venüs kadını tercihi olan bir lambadır. Zaten yandığı zaman renk olarak da Venüs gezegeninin rengine benzer. Ama bambaşka özelliklere sahip tuz lambası. İçindeki ampülün yanmasıyla ısınan tuz kristalleri etrafa negatif iyonları yayar. Bu negatif iyonların insan sağlığı için çok fazla faydası vardır. Tuz lambasını aktarlardan ya da doğal taş satan mağazalardan temin edebilirsiniz. Gelin faydalarına birlikte bakalım.

Stresi Azaltıyor

Yaydığı negatif iyonlar sayesinde stresin azalmasında yardımcı olur ve kişiyi daha dinç yapar.

Solunum Yollarına Akciğerlere Faydalıdır

Genel olarak astım gibi akciğer hastalıklarına iyi geldiği bilinse de her insanın bünyesi farklı olduğu için doktorununuza danışarak kullanmanız en doğrusu tabi ki. Doktor Canan KARATAY evde her odada bulunmasını tavsiye eder.

Havayı Temizler

Hava kalitesinin düşmesine sebep olan pozitif iyonların etkisini azaltarak soluduğumuz havayı daha kaliteli hale getirir.

Enerjinizi Artırır

Tuz lambası etrafa yaydığı negatif iyonlardan dolayı havadaki oksijenin artmasını sağlıyor. Oksijenin artması ise kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlar.

Uyku Kalitesini Artırır

Bulunduğu yerdeki havanın arınmasını, temizlenmesini sağlayan tuz lambası, bu özelliklerinden dolayı uyku kalitesinin de artmasını sağlar.

Depresyon Riskini Azaltır

Beyinde multuluk hormonlarının artışına destek verdiği için depresyonla mücadelede de iyi bir yardımcıdır.

Ortamdaki Nem Dengesini Sağlar

Herkesin bildiği üzere tuzun nemi çekme özelliği vardır. Ortamda aşırı nem varsa bu nemi de dengeleyerek havanın kalitesini artırır.

Doğal Taşların Birikmiş Negatif Enerjisini Temizler

Eğer doğal taşlara düşkünseniz onların belirli aralıklarla enerji temizliğinin yapılması gerektiğini biliyorsunuzdur. Toprakta bekletmek yerine tuz lambanızın yanına koyarak da doğal taşlarınızı nergatif enerjilerden arındırabilirsiniz.

Migren İçin Faydalıdır

Migren ağrısını çekenler bilir. Genellikle stres sonrası oluşan bir ağrıdır. Tuz lambasının strese iyi gelmesi migren ağrılarını azaltmada, hatta öncesinde atak geçirmeyi önlemede de yardımcı olacaktır. Canan Karatay’ın da tavsiyesidir migren hastalarına. Ama tabi ki her bünye farklı ve yine doktorunuzun kontrolü altında kullanınız.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Deniz dedi ki:

    İnsana inanılmaz bir huzur da veriyor. Meditasyon yaparken de kullanılır. Tüm gün boyunca gündüz bile kullanılır bence