Venüs Kadını

Site Rengi

Venüs Burçlarda

Venüs Burçlarda

Venüs, Ay’dan sonra Dünyaya en yakın gök cismidir. Kendi atmosferi vardır. Gün doğumunda ve gün batımında Güneş’e yakın olarak çıplak gözle izlenebilir. Çoban yıldızı olarak da bilinir. Güneş’ten en fazla 48 derece uzaklaşabildiği için hem sabah hem de akşam görünür. Akşam yıldızı ve sabah yıldızı olarak adlandırılır.

Güneş ve Ay’dan sonra en parlak gök cismi olduğu ve güzelliği temsil ettiği için Roma mitolojisinde ona güzellik tanrıçasının ismi verilmiştir. Güneş etrafında 224 günde , kendi ekseni etrafında 243 günde döner. Yani bir günü bir yıldan daha uzundur. Diğer gezegenlerin tersi yönde dönmektedir. Ay gibi evreleri vardır.

Böyle ilginç bir gezegeni Astroloji açısından incelemek de ilginç olacaktır. Venüs astrolojide hazla ilgili olan tüm konuları, aşk hayatını ve parayı temsil eder. Parayı nasıl kazandığımız, aşkta nasıl olduğumuz, nasıl flört ettiğimiz doğum haritamızda Venüs’ün hangi burçta olduğu ile ilgilidir. Venüs terazi ve boğa burçlarının gezegenidir. Bu nedenle doğum haritanızda Venüs bu burçlardaysa aşk hayatınızın olumlu olduğu söylenebilir. Boğa ve terazinin karşıt burçları olan akrep ve koç burcunda ise ilişkideki barış ve uyum enerjisi azalır ve Venüs’ün olumlu özellikleri kişinin hayatına çok yansımaz. Tabi açılar da çok önemli. Bunu belirtmekte fayda var.


Kadınların haritasında Venüs, dişiliğini ilişkide nasıl gösterdiğini ve kendini partnerine nasıl ifade ettiğini gösterir. Erkeğin haritasında ise Venüs, onun için en uygun kadın partnerin nasıl olduğunu gösterir.


Şimdi bakalım Venüs burçlarda nasıl etkisini gösteriyor 🙂

Venüs Koç Burcunda
Koç Mars’ın burcudur. Burada Venüs Mars çatışma enerjisi çıkar. İlişkide bu kişiyi meraklı, hevesli yaparken partnerinden çabuk sıkılma özelliği gösterir. Partneri Venüs Koç olanlara kolaylık dileyelim o zaman 🙂

Venüs Boğa Burcunda
Venüs kendi yerindedir ve güzel bir enerji vardır. Maddi konfora önem veren bir kişidir haritada yerleşimi böyle olan kişiler. Sabırlı, zor karar veren ama sadık bir partner burada sizi bekliyor. Ama bir partneri hayatına almaya karar vermesi zordur.

Venüs İkizler Burcunda
Aşka ilişkiye bakışı duygusallıktan uzaktır. Yani partnerinde entellektüel, kültürel özelliklere dikkat eder. Konuşmayı seven bir partner arayşında olur. Birden fazla kişiden aynı anda hoşlanabilme kapasitesi de vardır. Sevgili okurlarımız, doğum haritasına bakmadan evlenmeyin diye uyaralım o zaman 🙂

Venüs Yengeç Burcunda
Aile ortamından hoşlanan, kadınsa anaç, erkekse koruyucu yapıda bir kişiyi görüyoruz bu yerleşimde. Güvene, aileye önem veren bu kişiler evliliğe yatkındır. Ama dikkat edin, çok kırılgan, çok hassas bir kişilik var burada.

Venüs Aslan Burcunda
Sanatsal yetenekleri güçlü olan bir partner adayıdır bu kişiler. Gösterişli giyinmeyi, lüks aksesuarları kullanmayı severler. Romantiktir ve partnerinde de güzelliğe dış görünümüne çok dikkat eder.

Venüs Başak Burcunda
Venüsyen özellikleri zayıftır. Mantığa önem veren duygusallığı geri planda bırakan kişiliktir. Maddi açıdan iyidir. Parayı yönetme yeteneği vardır. Ama bu kişiler aşk konularında çok eleştireldir ve duygusal ilişkilerinde çok fazla kriterleri vardır.

Venüs Terazi Burcunda
Venüs burada kendi burcunda kendi evindedir. Ve Venüs’ün tüm özelliklerini taşır. Bulunduğu yeri güzelleştirme, sanatsal hale getirme yeteneği vardır. Aşka aşıktır. İlişkiye önem verir.

Venüs Akrep Burcunda
Burada yine bir zıtlaşma vardır. Haritası bu yerleşimde olan kişiler uçlarda yaşayan, nefreti de aşkı da çok yoğun yaşayan insanlardır. Tutkulu ilişkiler yaşarlar.

Venüs Yay Burcunda
Özgür ruhlu, sıradan olmayan ilişkiler yaşarlar. Farklı kültürden kişilerle çok güzel aşklar yaşayabilirler. Sıra dışı kişilere aşık olurlar.

Venüs Oğlak Burcunda
Planlı programlı mantığa dayalı ilişkiler yaşarlar. Partnerinde statü arar. Toplum önünde saygın olmayan, kariyeri olmayan kişilerden hoşlanmaz. Duygusallıktan uzak maddiyata yakındır. İlişkinin geleceğini çok önemser. Zor beğenir. İş hayatında başarılıdır.

Venüs Kova Burcunda
Sosyalleşmeye çok önem verir. Arkadaş olamayacağı bir kişiyle partner olamaz. Kendi özgürlüğüne önem verirken partnerinin özgürlüğüne de saygı duyar.

Venüs Balık Burcunda
Çok romantik, sanatsal özellikleri gelişmiş olan kişiliklerdir. Aşka aşıktırlar. Zaman zaman hayal dünyasında yaşayabilirler. Partneri için çok fazla fedakarlık yaparlar. Güzelliğe, estetiğe önem verirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.