Venüs Kadını

Site Rengi

Venüs Kadını

21.10.2023
111
Venüs Kadını

Venüs Kadını ne demek? Aşkın, cazibenin, güzelliğin, doğurganlığın, zafer ve refahın simgesidir. Bunlar zaten Roma Mitolojisi’ndeki tanrıça Venüs’ün ve Yunan Mitolojisi’ndeki Afrodit’in de özellikleridir. Nedir Venüs’ü ve Venüs kadınını diğer kadınlardan diğer gezegenlerden ayıran özellik?

Venüs deyince ilk aklımıza gelen nedir? Gece en çok parlayan, en göze çarpan yıldız değil mi? Halk dilinde Zühre, Çolpan ya da Çoban Yıldızı olarak da anılır. İşte Doğum haritasında Venüs etkileşimi olan kadınların ortamda parlamaları da bu yüzdendir. Hangi burç bunlar? Terazi ve Boğa tabi ki. Terazi burcu Inna, Hadise, Burcu Esmersoy, Monica Belluci, boğa burcu Demet Akalın, Aslı Enver, Ece Erken. Herbirinin cazibesini, sevelim sevmeyelim kabul ederiz değil mi?

Sadece en çok parlaması bu Venüs’ü özel yapan. Hayır tabi ki… Kendi ekseni etrafında diğer gezegenlerin dönüş yönüne ters dönmesi de onu aykırı özel farklı gezegen yapıyor. Bu yüzdendir belki de terazi burcu kadını Hülya Avşar’ın aykırı davranışları. Kim Kardashian’ın umursamaz tavırları…

Niye bu gezegen ters dönüyor diye bilim adamları araştırma yapmış tabi.

Tam nedeni bulunamasa da teoriler mevcut. En çok kabul göreni şu şekilde:

Güneş’in Venüs üzerinde çekme gücünün daha fazla olmasının gezegende atmosferik gelgitlere neden olduğunu belirtmişler. Venüs’ün dışı ve çekirdeği arasında oluşan sürtünme kuvveti ile birlikte gelgitler yani med cezirler Venüs’ün ters dönmesine sebep olma ihtimali bulunuyor. Ama henüz tam olarak ispatlanmış  değil. Neyse konumuz bu değil tabi, bilim adamları ispatlayınca yine bir yazı yazarız. Ama bu ilginç gezegen bir de kendi etrafındaki dönüşünü 243 günde tamamlıyor yani bize göre 243 gün. Yani bizde 243 kez Güneş doğarken Venüs ahalisi varsa tabi 🙂 sadece bir kez gün doğumu yaşıyor.

İşte böyle bu ilginç gezegen biz Dünyalı kadınlardan Venüs etkileşimlilere böyle ilginç özellikleri de gönderiyor. Astroloji haritasında Venüs gezegeni herrahngi bir eve konumlanabilir. Yani Güneş burcunuz Venüs ile etkileşime geçmese de her kadın potansiyel bir Venüs kadınıdır. Kimi işinde kimi evinde kimi ailesinde. O zaman ne diyelim yaşasın Venüs Kadını, yaşasın Venüs Kadınları 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.