Venüs Kadını

Site Rengi

Evliliği Öldüren Cümleler

Evliliği Öldüren Cümleler

Günümüzde görücü usulü evlilikler artık çok azalmış, aşk evlilikleri artmış olsa da boşanmalar daha da artmaya devam ediyor. Peki bu aşkı bitiren evliliği öldüren şeyler ne? Bir çok şey olabilir ama cümleler çok önemli.

Gelin birlikte bakalım..

Bilgiçlik Taslama: Ben biliyordum

Bu iki kelimelik kısa cümle, en sert ve sinir bozucu cümlelerden biridir. Evet gerçekten haklı olabilirsiiz ama evliliğiniz için bu cümleyi kullanmaktan kaçınmalı, daha yumuşak kelimeler seçilmelidir.

Pişmanlık Cümleleri: Keşke

Keşkeyle başlayan herhangi bir cümlenin sonu kavgaya ya da tartışmaya gidebilir. Bu tek kelime bir anda evliliğinizi bitirebilecek tehlike içermektedir.

Kıyas Yapma: Bak Onun Kocası/Karısı Böyle Yapıyor

Başka biriyle karşılaştırılmak kadar itici ve sinir bozucu birşey yoktur. Bu cümle karşınızdaki insanı demoralize etmekten başka hiçbir işe yaramaz.

Aşağılama: Sen Yapamazsın

Eğer karşınızdaki insanı kendinizden uzaklaştırmak istiyorsanız bu cümleyi sık sık kullanabilirsiniz. Sen Yapamazsın ver ben yaparım cümlesi, eşinizi yetersiz görmekten başka birşey değildir.

Kurban Psiklojisi: Ben Senin İçin Bunları Yaptım

Zamanında eşiniz için yaptığınız şeyleri, ”Ben senin için onu yaptım, bunu yaptım” şeklinde sürekli önüne koyuyorsanız, evliliğiniz büyük tehlike altında demektir. Biran önce kendinizi toparlamanız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.