Venüs Kadını

Site Rengi

Yaşlanmayla Savaşın

Yaşlanmayla Savaşın

Her daim genç kalmak ve genç görünmek herkesin hayalidir. Bunun için sürekli estetik yaptıranlar, güzellik salonlarının müdavimi olanlar günümüzde bir hayli artmış durumdadır. Güzellik salonlarında doğal terapi ve tedaviler her zaman güzeldir. Ama o kadar bütçe ayıramıyorsanız beslenmenizi ve yaşam tarzınızı değiştirerek de daha genç ve dinç görünebilirsiniz.

Uyku Düzeni

Uyku düzeni hem sağlık açısından hem genç görünmek için çok önemlidir. Herkesin uyku ihtiyacı farklı olmakla birlikte günde en az 7-8 uyumaya önem vermelisiniz. Ama en önemli nokta şu ki, uyku vaktini melatonin hormonlarının en çok salgılandığı zaman olan gece olarak ayarlamalısınız. Böylece cildiniz daha dinç ve parlak görünecektir.

 Aşırı alışkanlıklarınızı Bırakın

Her şeyin aşırısı zarar. En güzeli kullanmamak ama alkolü en az indirgemek ve sigarayı bırakmak genç bir beden için olmazsa olmazdır. Tabi aşırı demişken sosyal medya bağımlılığı da buna dahil. Takıntı haline getirdiğiniz her şey seratonin hormonunun salgısını azaltır. Bu da genç beden için negatif bir etkendir.


Temel Beslenme Kurallarına Dikkat

Çok zor olsa da karnınız tam doymadan masadan kalkın. Daha sık beslenin. Gündüz beslenin, akşam hafif yiyeceklerle geçiştirin. Gerçek ve canlı gıdalarla beslenin. Yemekleri az pişirin ve yemek yerken çok çiğneyin.

Tuza Dikkat

Daha az tuz tüketin. Ama sadece bu da yeterli değil. Kaya tuzu ya da Himalaya tuzu kullanmaya önem verin.

Antioksidan Tüketimi

Antioksidan genç beden için anahtar maddedir. Antioksidan içeren yiyecek ve içeceklere sofranızda daha çok yer verin. Çay, özellikle de yeşil çayı her gün tüketin.  Çilek, ahududu, frambuaz, yaban mersini C ve E vitamini içerir, yaşlanmayı geciktirir. Ayrıca Ceviz, kuşkonmaz, avokado ve balık türleri hem genç bir beden hem de dinamik bir zihin için muhteşem yiyeceklerdir.

Zencefilden Faydalanın

Zencefil harika bir yiyecektir. İltihabı iyileştirir, enerji verir, kanda pıhtılaşmayı önler. Saçların daha parlak görünmesini ve saç köklerinin güçlenmesini sağlar. Ayrıca düzenli kullanımı beyin fonksiyonlarını iyileştirerek Alzheimer hastalığını önler.

Omega 3

Omega 3 içeren besinler, kalp damar sağlığına faydalıdır, beyin fonksiyonlarını güçlendirir. İleri yaşlarda bile dinamik bir zihin için her gün omega 3 içeren besinler ya da tabletler kullanılmalıdır. En çok deniz ürünleri ve semizotunda bulunur.

Elmanın Her Türü, Özellikle Yeşil elma;

Elma kolon kanserini önler, kan şekerini dengeler. Ayrıca kırmızı elmanın suyunu sıkıp yüzünüze her gün sürerseniz cildinizdeki pürüzlü görüntünün gittiğine de şahit olursunuz.

Suni Yiyeceklere Dikkat

Katkı maddesi içeren yiyeceklere, hazır gıdalara ve suni tatlandırıcıları mutfağınızdan çıkarın. Gazlı içecekler sadece daha hızlı yaşlanmaya sebep olmaz, kemik erimesi de yapabilir.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Dilek Işık dedi ki:

    Çok yararlı bir içerik olmuş instagram kullanıcı adım @mrydlk102