Venüs Kadını

Site Rengi

Yaşlı Gösteren Saçlar

Yaşlı Gösteren Saçlar

Saçlar… Belki de feminenliğin ilk belirtilerinden. Dış görüntüde ilk dikkat çeken yerlerden. Saçlar size muhteşem bir cazibe katabileceği gibi, yaşınızdan çok daha yaşlı da gösterebilir. Bu sıkıntıyla karşılaşmamak için önerilerimize göz atın deriz 🙂

Uzun Saçlar

Bir çok kadın için uzun saçlara sahip olmak önemlidir. Ama her şeyin fazlası zarar. Uzun saçı sevseniz de göğüs seviyesinden daha uzun saçlar sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir. Unutmayın, omuz hizasındaki saçlar sizi daha genç ve daha modern gösterir.

Saç Ayrımı

Saç ayrımı, özellikle de saçları ortadan ayırma sizi olduğunuzdan yaşlı göstermesiyle birlikte daha kilolu da gösterir. Rüzgarda savrulmuş bir saç modeli her zaman daha ideal görünüm sağlar.

Hacimli Saçlar

Şampuan reklamlarında hacimli saçlarıyla salınan kadınlara çok rastlasak da bu pazarlama tuzağına düşmeyelim 🙂 Evet küçük bir hacim cazibenize cazibe katacaktır. Ama hacimin fazlası çok daha yaşlı görüntüye sebep olur.

Platin Sarı

Doğal hali esmer olan kadınların bile çokm ilgisini çekse de platin sarı, biraz düşünmek gerek bu konuda. Platin sarı soğuk bir renk olduğu için özellikle açık tenli kadınlara donuk ve yaşlı bir görünüm verir. Dolayısıyla bu donukluğu gidermek için çok canlı makyajlar yapmak zorunda kalırsınız.

Çok Koyu Renk

Doğal saç renginizden daha koyu tonlar cildinizdeki kırışıklıkları, çizgileri, şişlikleri ortaya çıkarır. Dikkat edelim doğal tondan çok uzaklaşmamaya.

Aynı Boy Saç

Saç kesiminize de çok dikkat etmniz gerek. Katlı kesimler her zaman daha genç ve zinde gösterir.

Saç Şekillendirme

Düzleştirici, maşa, fön makineleri.. Bunların sık kullanımı saçları yıpratır ve cansız görünüme neden olur. Dolayısıyla da daha olgun bir görünüm.

Kırıklar

Uzun süre saç kestirmemek ve bakımsızlık saçlarda kırıklara neden olur. Özellikle bu pandemi döneminde kuaförlerin uzun süre kapalı olması da zor durumda bıraktı tabi bizi. Kırıklar saçların ışıltısını alır ve sonuç daha olgun bir görüntü.

Sarı Renk

Platin sarı için uyardık ama tüm sarı renkler bir uyarı gerektiriyor aslında. Eğer çok canlı bir cilt tonuna sahip değilseniz doğal olmayan her sarı tonu sizi daha yaşlı gösterir. Özellikle yaş ilerledikçe daha dikkat etmek gerekir.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Dilek Işık dedi ki:

    Harika bilgilendirme instagram kullanıcı adım @mrydlk102