Venüs Kadını

Site Rengi

Evde Ayak Bakımı

Evde Ayak Bakımı

Ayaklar, tüm yükü taşır ama yine de bakıma gelince birçok kişinin en son aklına gelir. Ama bir Venüs kadını vücudunun hiç bir bölümünü ihmal etmez. Evde ayak bakımını doğal yollardan kimyasalları çok da devreye sokmadan nasıl yapabiliriz. Ona bakalım Venüs kadınları 🙂

Herşeyin Başı Hijyen

Evde bulunduğumuz sürece ayakları yıkamak pek kimsenin aklına gelmez ama her gün ılık suyla ve tercihen organik içerikli sabunlarla ayağımızı yıkmayı ihmal etmeyelim. Yıkama sonrası parmak aralarını kağıt havlu ile silmeyi ihmal etmeyelim ki mantara davetiye çıkmasın.

Uzun Süreli Topuklu Ayakkabı Kullanımına Dikkat

Davetlerde özel günlerde topuklu ayakkabı giymek zorunda olduğunuz zamanlarda bile yanınınızda topuksuz ve ortopedik bir yedek ayakkabı bulundurun. En yazında yolda bu ayakkabıları kullanın.

Ayakkabı Seçimi Önemli

Milimlik de olsa ayakların gün içinde daha fazla büyüyeceğini biliyor musunuz? Ödem yorgunluk şişkinlik gibi bir çok nedenle olabilir. Bu nedenle ayakkabılarınızı yarım numara büyük almak sağlığınız için önemlidir.

Ölü Hücrelerden Arınma

En geç haftada bir ponza taşı ile ayaklarınızdaki ölü hücreleri temizleyin. Özellikle sıcak su ile yapılan dıuşta daha etkili olacaktır. Eğer cildiniz çok kuru ise sonrasında ayak tipinize uygun besleyici krem kullanmayı ihmal etmeyin.

Ayak Masajı

Özellikle akşamları yatmadan evvel ayaklarınızı yıkadıktan sonra organik içerikli yağlarla masaj yapmak hem ayaklarınızı hem tüm vücudunuzu dinlendirecektir. Sonrasında tabi tekrar ılık su ile yıkamakta fayda var.

Ayak Tırnak Bakımı

Elleriniz kadar ayak tırnaklarınıza özen gösterin ve mutlaka turnaklarınızı törpüleyin. Sonrasında ılık su ile yıkayıp kalyon yağı uygulayabilirsiniz tırnak üstlerine.


Etiketler:

Yorumlar
 1. Cennet dedi ki:

  Güzel bilgilendirmeler ????????
  cennet.caliss

 2. Sirinhobihane dedi ki:

  Güzel bilgilendirmeler için teşekkür ederiz.

 3. Halil Telli cihankir dedi ki:

  Güzel bilgiler için teşekkürler evde deneyeceğiz ayaklarımız iyi bir bakımı hakkediyor.@cihankirhalil16

 4. Dilek Işık dedi ki:

  Kesinlikle katılıyorum ???????? instagram kullanıcı adım @mrydlk102

 5. Filiz Antil dedi ki:

  Kalyon yağını ilk defa duydum. Mutlaka deneyeceğim @bikitapbialinti (instagram)

 6. Kurban dedi ki:

  Güzel bilgilendirmeler bayıldım @kurbankarate2021