Venüs Kadını

Site Rengi

Dünyada Saç Bakımı

Dünyada Saç Bakımı

Saçlar.. Kadınlarda ilk bakıştan dikkat çeken en önemli özelliklerden.. Her ülkenin kendine özgü saç bakım rutinleri var. Türkiye’de bizler badem yağı ya da saf zeytinyağı ile saç bakımı yaparken diğer ülkelerde kadınlar neler deniyor göz atalım. Belki bize de ilham olurlar.

İskoçya

İskoç kadınlar parlak saçlar için papatya çayı kullanırlar. Sadece içerek değil saçı papatya çayı ile yıkayarak parlaklık sağlarlar. Siz de denemek isterseniz papatyanın saç rengi açma özelliği de olduğunu unutmayın.

Arjantin

Aloe vera Arjantin’de saç bakım için şampuana damlatılarak kullanılır. Saçlarınız yağlı olup olmamasına göre miktarı ayarlayabilirsiniz.

Brezilya

Brezilya yöntemi bizim için biraz fazla tropikal olabilir. Ama biz yine de anlatalım. Brezilya usulü daha yumuşak saçlar için kakao yağı maskesi yapın. Maskeyi yıkamak için ise hindistancevizi suyu kullanın.

Fransa

Saç derinize shea yağı sürün ve temizlemek için kozmetik ürünler yerine kil gibi doğal temizleyici ürünler kullanın.

Jamaika

Bu bizim için biraz fazla tropikal. Jamaikalı kadınlar saç kırıkları için kaktüs suyu kullanıyorlar.

İtalya

Bize en yakın galiba İtalya. İtalyan kadınlar parlak saçlar için saf doğal zeytinyağı ile maske yapıp şampuan ile saçlarını yıkarlar.

Guyana

Guyana halkı parlak saç için sardalya tüketir. Omega 3’ün dolgun saçlara iyi geldiği zaten bilinir. Balık tüketimi hem saç hem beyin için muhteşem faydalıdır. Balığa devam 🙂

Avustralya

Daha parlak saçlar için Avustralya usulü okaliptus yağı kullanabilirsiniz. Okaliptus yağını saç diplerine sürün.Etiketler:

Yorumlar
  1. Dilek Işık dedi ki:

    Güzel bir bilgi olmuş instagram kullanıcı adım @mrydlk102

  2. Filiz Antil dedi ki:

    AleoVera jelini saç bakiminda ben de kullanıyorum. Saçlarıma çok çok iyi geliyor. @bikitapbialinti (instagram)