Venüs Kadını

Site Rengi

Strese İyi Gelen Besinler

24.11.2023
193
Strese İyi Gelen Besinler

Stres artık günümüz iş hayatının bir parçası gibi dursa da her zaman eğlenceli sektörler olduğunu da hatırlayalım ki iyi enerji yayalım 🙂

Ama strese maruz kalan Venüs kadını iseniz bu tavsiyelerimize göz gezdirin..

Stresle  birlikte kilo alma ama özellikle karın bölgesinde anormal yağ artışı olabilir. Bu da mevcut stres seviyesi daha da artıracaktır. Sadece kilo değil tabi ki.. Saç dökülmesi, halsizlik, duygu durum bozuklukları, baş ağrısı ve daha pek çok şey…

Strese maruz kalan kişilerde beyin kimyası da olumsuz etkilenir. Öğrenme kabiliyeti azalır. Dikkat eksikliği baş gösterir. Bu kadar sorunla vücut nasıl baş edecek peki?

 Terapist bir yöntemdir. Ama destekleyici olarak beslenmenize özen göstermek de siz fayda sağlayacaktır. Hemen size bu besinleri sıralayalım..

Çikolata

Çikolatanın mutluluk hormone salgılattığını bilmeyen yoktur. Ama tabi ki kararında ve mümkünse bitter tercih edin. Fazlaca tüketip kilo sorunlarıyla şeker hastalıklarıyla uğraşmayın 🙂

Biber

Stresten korunmak için C vitamini muhteşem bir kaynaktır. Çok kişi C vitamini ile mandalina portakalı özdeşleştirmiştir. Ama C vitamini taze biberde onlardan daha fazla  bulunur. Özellikle yeşil biberi sofralarınızdan eksik etmeyin.

Muz

Mutluluk hormonu seratoninin salgılanmasında en çok rol oynayan meyvelerden biridir muz. İçerdiği potasyum ile birlikte kadınların özel günlerinin daha Rahat atlatmasına da yardım eder.

Balık

Stresten korunmak için beyin sağlığı şart. Beyin sağlığına en iyi gelen besinlerin başında balık gelmekte. İçerdiği omega-3 ile beyin fonksiyonlarınızın düzelmesine yardımcı olur. Hafızanızı kuvvetlendirir. İlerleyen yaşlarda Alzheimer gibi hastalıklardan korunmanıza yardımcı olur.

Tahıllı Ekmek

Ekmek içindeki maya kişinin sinir sistemini etkileyerek daha sakin bir gün geçirmenizi sağlar. Ekmeksiz yapılan diyet programlarında  baş ağrıları oluşabilir. Bu yüzden çavdar unu veya tam buğday unu içeren ekmekler stresle başetmenizde yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.