Venüs Kadını

Site Rengi

Mucize Bitki… Aloe Vera

Mucize Bitki… Aloe Vera

Merhaba sevgili Venüs kadınları 2020 yılını sabırla bitirip şifa yılı olacağına inandığımız 2021 yılını neşe, umut ve mutlulukla karşıladık. Hoş geldin 2021…

Fiziksel olarak vücudumuzda oluşmuş bazı yaraların kapanması iyileşmesi için doğa bizlere sarısabır bitkisini sunmuş. Geçmişi antik Mısır’a kadar dayanan bu bitki antibakteriyel özelliği sayesinde ciltte oluşan yaraların iyileşmesine yardımcı oluyor. Ayrıca kozmetik alanında da birçok uygulamada kullanılmakta. Saç bakımı için, cilt bakımı için.. Muhteşem sağlıkla, ışıl ışıl parlayan bir cilt için, düzenli olarak cildinize aloe vera sürmeniz birçok pahalı kozmetik malzemeden daha çok etki edecektir.

Aloe Vera bitkisinde A,C ve E vitaminleri Folik asit B1,B2,B3,B6,B12 kalsiyum, magnezyum, çinko, krom ve demir ve potasyum vardır.

Aloe Vera evlerde süs bitkisi olarak yetiştirilmeye çok uygundur. Yapraklarının içinde bulunan jeli ilkyardım gerektiren durumlarda da kullanabilirsiniz. Ev hanımlarının mutfakta yemek yaparken yada ütü yaparken yandıkları olmuştur bu bitki yanık tedavisinde de çok başarılıdır. Çok ciddi yanıklarda tabii ki hastaneye gitmelisiniz. Bitkiyi düzgün bir şekilde kesip içindeki jeli yara olan bölgeye hafif masaj yaparak iyileşme belirtileri başlayana kadar kullanmalısınız. Bu jeli saklama kabı yada kavanozda üç hafta buzdolabında saklayabilirsiniz. Derin dondurucu da saklamak çözülme safhasında iyileştirici vitamin değerini azaltabilir.

Yaz aylarında güneşin sebep olduğu yanıklar içinde mucizevi bir görev görür. Çocuklarınız içinde güvenle kullanabilirsiniz.

Sağlıklı bir 2021 yılı dilerim…

Etiketler:

Yorumlar
 1. Sümeyra dedi ki:

  Bu çiçeğin bu denli faydası olduğunu bilmiyordum sivilce lekelerinede iyi geliyor mu

  1. yasemin dedi ki:

   evett çok iyi oluyor

 2. yasemin dedi ki:

  çok faydalı bir bitki dediğiniz gibi beslemesi biraz zor ama faydası çokk ?
  @goldenhoneyl

 3. İrem Sevinç dedi ki:

  Aleo Vera gerçekten mükemmel bir bitki . Hem yüzüm için hem de saçlarım için kullanıyorum ( İnstagram : xxiremxx_88)

 4. Dilek Işık dedi ki:

  Denedim çok iyi geliyor gerçekten instagram kullanıcı adım @mrydlk102