Venüs Kadını

Site Rengi

Sıra Dışı Kilo Verme

Sıra Dışı Kilo Verme

Zayıflamak için ne çok uğraşırız değil mi? Spor salonları, diyetler…

Kimi zaman o kadar ileri gideriz ki “Ölüm Diyeti” diye tabir edilen uzun süreli aç kalma diyetlerini bile uygularız. Kimisi rahattır kısa sürede verir. Kimisi ise artık pes eder. Aynı teknikle birinin kilo verip birinin verememesi sadece algı farkıdır. Yani sadece yediğimiz içtiğimiz, sporumuz değil bakış açımız da devreye girmelidir. Ne demek bu şimdi diyebilirsiniz.

Neye inanırsak onu hayatımıza davet ederiz. Geleneksel kişisel kitabı okuyan herkesin en az bir kez duyduğu bir sözdür bu. Çok doğrudur aslında. Ama çok duyduğumuz için belki kulak ardı ediyoruz bunları. Şimdi size alışılagelmiş yöntemlerden farklı olarak spor ve diyet programlarınızı destekleyecek çok önemli tüyolar vereceğiz. Hazır olun 🙂

Müzik Dinleyerek Kilo Verin

Emeksiz yemek olmaz. Tamam, müzik dinleyerek kilo vereceğiz. Ama öncesinde bir hazırlık çalışması var tabi ki. Kendinize güzel, hareketli daha önce dinlemediğiniz bir müzik seçin. Bu müziği 10 gün boyunca her spor yapışımızda dinleyeceğiz. Spor süremiz, bünyenizi çok zorlamayacak şekilde en yarım saat olmalıdır. Tempolu yürüyüş de olabilir. Müziği dinlerken kendimize şu cümleleri telkin ediyoruz.

“Ben bu şarkıyı dinlerken anbean fit, sağlıklı, güzel bir bedene sahip oluyorum”

“Kilo veriyorum” cümlesini kurmuyoruz. Kilo veriyorum dedikçe vücudunuz her zaman verilecek kiloyu bünyede tutar, unutmayın.

10 gün sonunda artık bu müziği her dinlediğinizde zihniniz “Egzersiz yaptığınızı” düşünecek ve otururken bile yağ yakmaya devam edeceksiniz. Ama tabi bunun için tam bir inanç şart.

Mavi Rengin Gücü Adına

Mavi rengin iştah kestiğini biliyor musunuz? Doğada hiç mavi renkli yiyecek bir bitki gördünüz mü? O zaman tüm tabak takımlarımızı mavi olarak değiştiriyoruz. Mümkünse tutulacak yerleri mavi olan kaşık çatal bıçak takımı da alabilirsiniz. Mavi masa örtüsünü de unutmayın.

Yemek Takımlarını Küçültüyoruz

Kullandığımız tabakları ve özellikleri kaşıkları daha küçük olanlarla değiştiriyoruz. Böylece zihniniz bir küçük tabak yediğinizde bir tam tabak yediğinizi düşünecek, az yemekle daha kolay doyabileceksiniz.

Zeytinyağı Mucizesi

Zeytinyağının mucizevi sağlık kaynağı olduğunu hepimiz biliriz. Bu sağlık kaynağından sabah kahvaltısında faydalanacağız. Ekmeğinize tereyağı değil zeytinyağı sürerseniz bu sizin %23 daha az yemenizi sağlayacaktır.

Yumurtanın Gücü

Kahvaltıya yumurtayla başlamanız daha az yemenize ve daha uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur. Ayrıca kadınlarda yumurta kalitesini de artırır. Tabi organik olması şartıyla.

Yeni Kıyafetler

Hedeflediğiniz kiloya uygun birkaç kıyafet alıp, yatak odamıza ya da sürekli gözümüzün önünde bir yere koyuyoruz. Ona bakıp onun içine girdiğimiz kiloya geldiğimizi, o kıyafeti giydiğimizi hayal ediyoruz.

Yumruk Sıkma

Kasları sıkmak, dürtüleri kontrol altına alır. Bir yiyeceğe karşı çok iştah duyduğunuz zaman en az 30 saniye yumruğunuzu sıkın ve bu isteğin geçmesini bekleyin. Hemen yemek için harekete geçmeyin.

Tatlı Krizi Gelmeden Çaresine Bakın

Tatlı krizi her kadının başına gelen bir şeydir. Biz önlemini önceden alalım. Sabahları kahvaltıda reçel ya da balı mutlaka tüketelim ki kriz seviyesine gelmesin bu istek. Kahvaltıdan sonra şunu kendinize birkaç kez söyleyin. “Bugünkü tatlı ihtiyacımı karşıladım”

Vücudunuzu Alkali Hale Getirin

Bu çok kapsamlı bir konu olmakla beraber günlük ufak hareketlerle de alkali seviyeye yaklaşabiliriz. Yemeklerden sonra sirkeli ya da limonlu su içmeyi ihmal etmeyin. Tabi bir su bardağı suya birkaç damla ile sınırlı. Fazla sirke ve limonun midenize zarar vereceğini unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Filiz Antil dedi ki:

    Bedeninle barışık olman en güzeli aslında ama biz kadınlar dış görünüşümüzü çokça önemsediğimiz için hep bir diyet halindeyiz. Mavi renk ve küçük porsiyonları uygulamaya çalışıyorum hali hazırda ama henüz ideal kiloma ulaşamadım ???? @bikitapbialinti

  2. Dilek Işık dedi ki:

    Çok ihtiyaç duyduğum bir bilgi süpersiniz instagram kullanıcı adım @mrydlk102