Venüs Kadını

Site Rengi

Muhteşem Saçlar İçin Beslenme

Muhteşem Saçlar İçin BeslenmeMercimek

Sağlıklı ve muhteşem saçlar için sofralarınızdan eksik etmememiz gereken yiyeceklerin en tepesine yeşil mercimeği yazalım. İçeriğindeki kaliteli proteinler sayesinde saçların kırılmasını önler ve sağlıklı uzamasını sağlar.

Beyaz patates

İçinde A, C, B ve B6 vitaminlerini bulunduran, ülkemizde beyaz patates kadar çok bilinmese de büyük marketlerde yerini alan tatlı patates önemli bir lif kaynağıdır.Vitaminlerle birlikte lif, fosfor, bakır, manganez ve potasyum bulunduran ve hücre yenileyici özelliğe sahip olan tatlı patates sağlıklı saçlar için vezgeçilmezdir.

Avokado

Kültürümüze sonradan girse de artık birçoğumuzun çok alıştığı avokado E, C ve B6 vitaminlerini içerir ve güçlü bir antioksidan görevi yapar. İçindeki E vitamini sayesinde hücrelerimizi yeniler ve saçların daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar.

Ispanak

Her ne kadar Temel Reis’le birlikte çocukluğumuzdan beri güçlü kaslar için yememiz gerektiğini düşünsek de demirden çok K ve C vitaminleri bakımından zengin olan ıspanak saçların daha parlak görünmesini sağlar.Etiketler:

Yorumlar
  1. Sümeyra dedi ki:

    Parlaklık ,canlılık sağlıklı görünüm için teşekkürler ??

  2. Dilek Işık dedi ki:

    Saçlarımın bu tavsiyelere ihtiyacı var instagram kullanıcı adım @mrydlk102