Venüs Kadını

Site Rengi

Koronavirüs ve Emzirme

28.11.2020
485
Koronavirüs ve Emzirme

Anne sütü, solunum yolu hastalıklarına karşı koruma sağlayan antikorlar içerir. Emzirmenin çocuğun büyümesi, gelişimi ve sağlığı açısından ne kadar önemli bir doğal besin kaynağı olduğu bilimsel olarak ta kanıtlanmıştır.

Şu ana kadar yapılan araştırmalarda COVID-19’a neden olan virüsün anne sütünde tespit edilmediği açıklanmıştır. Yeni doğum yapmış anneler ve sevgili anne adayları bu dönemde gerekli önlemleri aldıktan sonra gönül rahatlığıyla bebeklerinizi emzirebilirsiniz.

Emzirme sırasında ağzını ve burnunuzu kapatan bir maske kullanın. Bebeğinize dokunmadan önce ve dokunduktan sonra ellerinizi yirmi saniye su ve sabun ile güzelce yıkayın. Ev içerisinde dokunduğunuz yüzeyleri düzenli olarak temizleyin.

Korona virüse yakalanmış bir anne iseniz ve bu dönemi ağır geçiriyorsanız sütünüzü sağma yöntemi ile bebeğinizi besleyebilirsiniz. Umarım bu zor dönemde hiçbir anne böyle bir duruma düşmez.

Sevgiler…

Emzirmenin ne kadar güzel ve özel bir süreç olduğunu iki çocuğumda da yaşadım çok şükür. Aldığımız önlemler ile koronayı yeneceğiz sadece inanın ve gerekli önlemleri uygulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.