Venüs Kadını

Site Rengi

Vücut Tipine Göre Giyinme

29.12.2020
820
Vücut Tipine Göre Giyinme

Kıyafetlerimiz ne kadar güzel olursa olsun, vücut tipimize uygun değilse yakışmaz.
Herkes farklı fiziksel yapılara sahiptir. Vücudunuzun tipini bilmeniz daha uygun giyinmenizi sağlar.


Armut Tipindeki Vücutlar: Vücutlarının alt kısımları, üst kısımlarına göre daha geniş olanlardır. Üst kısımlarınızı odak noktası olarak seçin. Üst kıyafetiniz renkli olsun, dar olmasın. Ama üstünüze otursun. Pantolonlarınız çok dar veya çok geniş olamasın. Kısa etek giymeyin. Topuklu ayakkabılar, boyunuzu daha uzun gösterir.


Uzun Bacaklı Kadınlar: Ters üçgen vücutta denir. Bu tip, Geniş omuzlu, normal bel, ince kalçalar, uzun bacaklar demektir. Göğüslerinizi odak noktası olarak kullanabilirsiniz. İnce bacaklarınızı saklamayın. Omuzlarınızı açıkta bırakan kıyafetlerden kaçının. Asimetrik kesimler sizi daha orantılı gösterecektir. Kemer kullanmaya özen gösterin. Elbise giydiğinizde, orta bölümü bollaşan elbiseler seçin. Kısa etekleri, uzun ceketlerle kombinleyin.


Göğüs Kafesi Geniş Kadınlar: Dikdörtgen vücut tipine denir.
Göğüs kafesi geniş alt kısmı düz. Bacakları incedir. Korseli üstler kullanabilirsiniz. V yakalı kıyafetler, boynunuzu ince gösterir. Asimetrik etek uçlarını seçin. Kolsuz üstlerle, omuzlarınızı vurgulayın.


Kum Saati Vücutlar: Vücut tipleri ince kemiklidirler, kavisli kalçaları, düzgün bacakları vardır. Desenli üstler sizin tercihiniz olmamalı. Belinizi vurgulayan, büzgülü modeller bacaklarınızı ön plana çıkarır. Düşük belli pantolonlar seçin. Üstünüze giydiğiniz kıyafetler kalça hizasında bitmeli.

Etiketler:

Yorumlar
  1. İrem Sevinç dedi ki:

    Önerilerinizi mutlaka dikkate alacağım ( İnstagram : xxiremxx_88)

  2. Dilek Işık dedi ki:

    Ayyy ihtiyacım vardı bu bilgiye instagram kullanıcı adım @mrydlk102