Venüs Kadını

Site Rengi

Allık Uygulama Teknikleri

30.08.2023
294
Allık Uygulama Teknikleri

Mükemmel bir makyajda can alıcı noktalardan biri allık sürmektir. Özellikle uykusuz ve yorgun olduğunuz zamanlarda can kurtarıcıdır. İyi uygulanmış bir allık sonrası görüntüde fiziksel yorgunluğunuz bile uçacaktır aynaya bakınca 🙂

Ama yüz tipinizle uyumlu olmayan bir allık uygulaması hiç de hoş görünmeyecektir. Allık yüze canlı bir görüntü oluşturmak için yapılır genelde. Ama bazen dozunu kaçırabiliyoruz. Bu da gerçekten kötü bir görüntüye neden olur. Belki çok kolay görünüyor ama allık sürmenin püf noktalarına birlikte bakalım.

Elmacık Kemiği Belirginleştirme

Makyaj yaparken o günün moduna bağlı olarak bazen gözlerimizi bazen de elmacık kemiklerimizi belirginleştirmek isteriz. Eğer elmacık kemiklerini belirginleştirmek ilk amaçsa yoğun allık uygulamayın. Elmacık kemiklerinin altını koyulaştırdıktan sonra, üstüne az parıltılı bir allığı küçük bir miktar uygulayabilirsiniz.

Yüzü İnce Gösterme

Eğer yüzünüzü olduğundan daha ince göstermek istiyorsanız, allığı V şeklinde uygulayın.  Elmacık kemiklerinden başlayıp, kulakların yanına doğru uzatarak en zarif görüntüyü elde edersiniz.

Ten Rengine Göre Allık

Ten renginizle uyumlu, doğru uygulanmış bir allık size ortamdaki en çekici kişi yapabilir. Allık rengi seçiminde en önemli nokta ten ve saç rengi uyumudur. Sarı saç beyaz ten için en uygun tonlar şeftali rengi ve pembe tonlarıdır. Esmer ten ve siyah saç için ise bronz renkler muhteşem bir seçimdir.

Cilt Tipine Göre Allık

Eğer yağlı bir cildde sahipseniz toz allıklar doğru seçimdir. Kuru ciltler için krem allık daha iyidir. Hem daha kolay dağıtır hem de cildinizi nemlendirirsiniz. Normal ciltler için ikisi de uygundur.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Fatmanur azar dedi ki:

  Buğday tene nasıl allık önerirsiniz @nurazarr_

 2. Gamze Bükülmez dedi ki:

  Bende buğday tenliyim acaba nasıl bi allık kullanmalıyım şeftali tonları mi @gamzebukulmezz

 3. Dilek Işık dedi ki:

  Yine güzel bilgiler instagram kullanıcı adım @mrydlk102

 4. Filiz Antil dedi ki:

  Allık ve highlighter vazgeçilmez ikilim. Beyaz tenliyim ben de genelde şeftali tonlarını kullanırım @bikitapbialinti (instagram

 5. Nazar dedi ki:

  Yine harika bilgiler ile bizleri aydınlattığınız için teşekkür ediyorum????❤️❤️ @nazz_bt1