Venüs Kadını

Site Rengi

BEBEKSİ CİLT İÇİN

BEBEKSİ CİLT İÇİN

Güzelliğine zarafetine dikkat eden her Venüs kadını cildinin bebeksi görünmesini ister. Bunun için neler yapılmalı, neler yapılmamalı? Birlikte bakalım.

Nemlendirici Kullanımı

Cilt tipiniz özellikle çok kuruysa nemlendirici kullanmak günlük rutinleriniz arasında yerini almalıdır. Yağlı ciltler için doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Peeling Uygulama

Cildinizin hassaslığına göre haftada 1 ya da 2 kez peeling uygulamak taze cilt görünümü için çok önemlidir. İsterseniz doğal peeling yöntemi olarak kahve telvesini de kullanabilirsiniz. Hem maskeden tasarruf hem de kahvenizi her şeyiyle değerlendirmiş olursunuz.

Güneş Kremi Kullanın

Evet Güneş ışığı gerekli ama özellikle Güneş tam tepedeyken dışarıdaysanız yüzünüze uygun bir Güneş kremi kullanmak elzem artık.

Solaryumdan Kaçının

Doğal Güneş’in bile cildi yaşlandırmas etkisi bilinirken solaryumdan mümkün olduğunca uzak durun. Doğal bronzlaşma her zaman en iyisidir.

Vitamin Mineral Desteği

Organik beslenmeden uzak kaldığımız günümüzde ekstra vitamin desteği gerekebilir. Doktorunuza danışarak kontrol altında kullanmak en doğrusu tabi ki. Vücudumuz da bu eksikliğin alarmını veriyor biliyor musunuz? Tırnak başlarında bulunan lunula adı verilen yarım ay şeklindeki beyaz görüntü her elde en az üçer tırnakta bulunmuyorsa bağışıklık sisteminiz de kan değerleriniz de alarm veriyor demektir. Bi kontrolü ihmal etmeyin.

Su Tüketimi

Su olmazsa olmaz. Günde en az 2 lt mümkünse 3 lt su içmek olmazsa olmaz hem cilt sağlığı hem vücut sağlığımız için.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.