Venüs Kadını

Site Rengi

Göbek Bölgesi Yağlarından Kurtulun

22.11.2023
139
Göbek Bölgesi Yağlarından Kurtulun

Karın ve bel bölgesinde oluşan yağlanmalar birçok kadının derdi. Diğer bölgelerde göze çarpan yağ kitlesi olmasa dahi bu bölgelerde yağ oluşabilir.

Bunu önlemek için bir çok kişi ağır diyetler yapıyor. Ama diyet bitince eski hale geri dönülüyor. Bu da psikolojik olarak kişiyi rahatsız ediyor. Peki bunun için ne yapalım:

Öğün Atlamayın

Kilo vermek için öğün atlanıyor ama o da bir sonraki öğün daha çok yemeye neden oluyor. Özellikle atlanan kahvaltı gün içindeki performansı da kötü etkiliyor. Öğün atlamazsanız kan şekeri dengeniz normal olur ve metabolizmanız hızlanır. Kişi öğünler arasında az acıktığı için aşırı yeme eğilimi de yok olur.

Ekmeği Tamamen Kesmeyin

En başta belirtelim. Beyaz ekmeği kesin ama tam tahıllı ekmekleri kararında tüketmede bir sakınca yoktur. Tabi sağlıklı bireyler için bu önerimiz. Şeker hastaları, çölyak hastaları doktor önerilerinden dışarı çıkmıyor, dikkat.. Diyet yapan kişiler tatlı, pasta, işlenmiş şeker gibi gıdaları yemek listesinden çıkardığı için karbonhidrat ihtiyacı sağlıklı yollardan tam tahıllı ekmeklerle sağlanabilir.

Paket Gıdaları Beslenme Listenizden Çıkarın

Paket gıdalar son kullanma tarihinin uzatılması için bolca kimyasal içerir. Sağlıksız gıdalarla sağlıklı fit bir bedene sahip olamazsınız. Özellikle meyve suları, cips ve gofret, bisküvi, asitli gazlı içecekler.  Mutlaka evimizden dahi uzak tutmamız gerekenler listesine girmelidir.

Lifli Gıdalara Ağırlık Verin

Karın ve beldeki yağları eritmek için lif içeriği yüksek besinler tüketmelisiniz. Bunun için yulaf ve tam tahıllı ekmekler iyi tercihtir.

Hareketi Artırın

Modern yaşamın getirdiği hayatımızı kolaylaştıran teknolojik aletlerin artmasıyla hareketsizlik çok kişinin ortak sorunu. Masa başı işlerde çalışmak sık asansör kullanımı da cabası. İşyerinize evinize uzaksa dahi, belirli bir yolu yürüyerek gitmek gibi çözümler bulabilirsiniz. Spor salonuna gitme fırsatı bulamasanız dahi, templu yürüyüş karın bölgesi yağlanmasını ciddi anlamda azaltacaktır.

Kaliteli Kahvaltılıklar ve Atıştırmalıklar

Kahvaltıda taze sıkılmış meyve suyu içmek ve 2 yumurta yemek gün içinde hem performansınızı artırır hem de uzun süre tok kalmanızı sağlar. Yumurta ayrıca beyin sağlığı için önemlidir unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Zeynep Sude dedi ki:

    Profesyonel yardım için Sağlık Bakanlığına bağlı olarak ücretsiz hizmet veren Sağlıklı Hayat Merkezlerindeki diyetisyen, psikolog, fizyoterapistlere başvurulabilir.. Halkın yarısı hâlâ bu hizmetten habersiz..