Venüs Kadını

Site Rengi

Sarı Kantaron

05.04.2021
571
Sarı Kantaron

Merhaba sevgili Venüs kadınları Sarı Kantaron denince ilk aklınıza gelen Masumlar Apartmanı dizisi ve İnci karakteri olabilir mi 🙂

Eğer öyleyse sizi gerçek ”Sarı Kantaron” ile tanıştıralım ne dersiniz…

Nedir bu Sarı Kantaron :

Diğer isimleri kılıç otu, mayasıl otu ve koyunkıran olarak da bilinen sarı kantaron dünyanın birçok yerinde bulunan bir bitkidir. Büyük sarı çiçekli bu bitki antiseptik özelliği sayesinde mikroplara karşı vücudu korur. Vücutta oluşan iltihaplanmalara iyi gelir.

Cilt üzerinde oluşan yara ve yanıkların tedavisinde etkisi mucizevidir.Yaşlanmayı geciktirici etkisi, pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar.Saç dökülmesine de iyi geldiği bilinmektedir.Hatta kepek oluşumunuz varsa mutlaka kullanmalısınız.Egzama ve pişik tedavisinde de etkilidir.

Çay olarak da tüketebileceğiniz bir bitkidir sarı kantaron.Yapılışı oldukça kolay olan bu çay ruhsal açıdan da sizi rahatlatacaktır.

2 bardak kaynamış su içerisine 1 tatlı kaşığı kurutulmuş kantaron ilave edip 10 dk demlenmesini bekliyorsunuz. Şifa olması niyetiyle ılık ılık içiyorsunuz.

Dikkat edilmesi gerekenler:

Cilt üzerine uyguladığınız zamanlar gece olmalıdır. Gündüz sürüp dışarı çıktığınızda güneş ışınlarına maruz kalırsanız cildinizde lekelenme olabilir.Çay olarak tükettiğiniz de ise doz aşımı yapmayınız. Başka ilaçlar ile birlikte kullanacaksanız karaciğer hasarı oluşturabilirsiniz. Kanser tedavisi görüyorsanız veya doğum kontrol ilaçları alıyorsanız sarı kantaron bitkisini kullanmamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.