Venüs Kadını

Site Rengi

Üç Muhteşem Doğal Taş

12.11.2023
84
Üç Muhteşem Doğal Taş

Daha önce de doğaş taşlardan bahsettik. Ama ayrıntılı şekilde içine dalmamıştık. Bugün size üç muhteşem taşı tanıtacağız.

Ametist

Bu kadar muhteşem renkleri olan başka bir taş var mıdır derseniz cevabımız hayır olurdu. Genellikle mor renklidir. Hiçbir özelliği olamsa bile renkleri için kadınların takılard gözdesidir. Ama ametist çok da faydalı bir taştır güzelliğinin yanında. Etrafındaki radyaasyonu etkisin hale getirildiğine inanılır. Takı olarak kullandığınızda uykusuzluğa da iyi gelir. Negatif enerjiyi üsütünde toplayarak etrafın enerjisini temizler. Ama bu durum onun sık sık arındırılması, toprakta ya da tuzlu suda bekletilmesini gerektirir. Aurayı temizler ve meditasyon yaparken daha konsantre olmanızı sağlar. Sezgileri artırır. Motivasyonu artırır ve stresli insanları sakinleştirir.

Aventurin

Çoğunlukla yeşil renkte bulunur. Şans taşı olduğuna inanılır. Takan kişiye şans Bereket getirdiği düşünülür. Fiziksel gücü ve enerjiyi artırır. Depresyon haastaları için destekleyici bir tedavi olarak kullanılabilir. Hafızayı kuvvetlendirir. Elektromanyetik kirliliğe karşı faydalıdır.

Sitrin

Eskiden tüccarlar bereket getirdiğine inandıkları için kasalarında mutlaka bir sitrin taşı bulundururlrmış. Hala da para bolluk Bereket isteyenlerin gözdesi olmayı koruyor sitrin tşı. Sitrin taşının bal rengini andıran bir taraftan da altına benzeyen rengiyle bolluk bereketi çekmek isteyen herkesin ilk satın aldığı taşlardandır. Sadece para için mi? Tabi ki hayır..Sınavında başarılı olmak isteyen öğrenciler de sitrin taşı kullanmalılar. Neden sitrin ? Çünkü diğer taşlardan farklı olarak negative enerjiyi üstünde tutmaz. Gelen tüm negatif enerjiyi pozitife çevirir. Diğer taşları belirli aralıklarla arındırmak gerekirken sitrinin buna ihtiyacı yoktur. Üstelik diğer taşlarınızı sitrinin yanında bırakarak taşlarınızda birikmiş negatif enerjiyi de atarsınız. Daha ne olsun 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.