Venüs Kadını

Site Rengi

Cilt Bakımında Maden Suyu

Cilt Bakımında Maden Suyu

Cildimizi genç göstermek için pahalı kremler kullanır, çeşitli maskeler uygularız. Ama birçok kremden daha etkili bir yöntemi size anlatacağız. Maden suyu…

Maden suyu, içerisinde bulundurduğu mineraller sayesinde cildimize ihtiyacımız olan vitamini sağlar. Birçok pahalı cilt temizleme ürününe göre, hemen herkesin ulaşabileceği mucizevi bir cilt bakım ürünüdür.

Gün içerisinde cildinizde oluşan toksinleri temizlemek ve ferahlamak için maden suyunu kullanabilirsiniz. Maden suyu genişlemiş gözenekleri sıkılaştırıp, cildinize parlaklık ve pürüzsüzlük sağlar. Fazla yağı ve kiri temizler. Akne ve siyah nokta oluşumunu engeller. Kolay ve pratik bir yöntem ile maden suyuyla her gün cildinizi temizlemeniz mümkün. Peki nasıl?

Buzdolabınızda bulunan buz kalıbında maden suyunu dondurun. Sabahları bu minik buz parçalarıyla cildinize masaj yaparak uygulayın. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Aşırı soğuk yüzünüzde kılcal damarların belirmesine sebep olabilir. Maden suyu cildinizde yanmaya sebep olursa biraz bekletip, gazı çıktıktan sonra, ılıyınca uygulayabilirsiniz. Sabah erken saatte bunu yapmaya üşenirseniz eğer, gece yatmadan önce pamuğa sürerek de uygulayabilirsiniz. Cildinizi hem makyajdan temizlemiş olur hem de bakım yapmış olursunuz.

Yüzünüzde oluşan sivilceler içinde kullanabilirsiniz maden suyunu. 1 çay bardağı maden suyunun içerisine 4-5 damla limon suyu damlatın. Bu karışımı temiz bir pamuk yardımıyla yıkanmış cildinize, sivilce olan bölgeye sürmeniz yeterlidir. Düzenli olarak bu işlemi yaptığınızda cildiniz sivilcelerden arınacaktır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Dilek Işık dedi ki:

    Süper bilgi instagram kullanıcı adım @mrydlk102

  2. Filiz Antil dedi ki:

    Maden suyunu hem içmeyi hem de cildimde tonik olarak kullanmayı seviyorum???? @bikitapbialinti (instagram)