Venüs Kadını

Site Rengi

Gözlük Kullanan Venüs Kadınlarına Makyaj Önerileri

12.09.2023
324
Gözlük Kullanan Venüs Kadınlarına Makyaj Önerileri

Bir Venüs kadını her daim cazibesiyle ortamda dikkat çeker.  Burcunun Terazi ya da Boğa olmasına gerek yok. Venüs’ün enerjisini tutkusunu alıp kabul eden her kadın birer Venüs kadını, Mitoloji’deki tanımıyla bir Afrodit’tir. Gözlük kullanması buna asla engel değildir. Bilakis gözlüğe uygun bir makyajla muhteşem bir karizma, auraya sahip olabilir. Gelin bunun için vereceğimiz tüyolara bakalım.

Asla Göz Makyajını İhmal Etmeyin

Gözlük kullanan kadınların genelde ihmal ettiği bir konudur. Ama doğru bir göz makyajıyla ortamda oluşturacağınız auraya siz bile şaşacaksınız. Göz altı morlukları için kapatıcı kullanmak şart. Gözlükten belli olmaz demeyin.  Eğer gözlük çerçeveniz açık renk ise göz makyajınızı koyu tonlarda, koyu renk çerçevede ise pastel tonlarda göz makyajı yapmalısınız. Göz farınız mat olsun ve mümkünse krem form kullanın. Gözlük camlarınız gözü büyük gösteriyorsa koyu ton gölgeleme , küçük gösteriyorsa açık gölgeleme uygulayın. Kirpiklerinizi mutlaka kıvırın özellikle uzun kirpikli Venüs kadınları… Sonrasında eyeliner ve maskarayı unutmayın.

Kaşlar

Kaşlar mutlaka belirgin olmalıdır bir Venüs kadınında. Muntazam bir şekilde alınmış kaş ve kalemle belirginleştirilmiş bir kaş gözlük arkasında muhteşem gmrünecektir.

Fondöten ve Pudra

Fondöten olmadan olmaz. Lekeleri kapattıktan sonra fondötenin gözlük sebebiyle dağılmasını önlemek gerek. Gözlüğün burnunuza ve yüzünüze temas eden noktalarına ince bir hatta transparan pudra uygulamanız bu sorundan size kurtaracaktır.

Allık Kullanmak Çok İyi Bir Fikir Değil

Allık yerine soğuk tonda pudra ya da bronzer ile elmacık kemiklerinizi belirginleştirebilirsiniz. Böylece daha feminen bir görüntü elde edersiniz.

Dudak Makyajı

Canlı parlak renkli ruj ya da lip stick gözlük kullanan kadınların cazibesini ortaya çıkarır. Kırmızının her tonu ve mürdüm çok güzel tercihler olacaktır. Nemlendirici dudak kremini de ihmal etmeyin tabi ki kuru dudaklar için.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Fatmanur azar dedi ki:

  Bir makyajda kaşlar o kadar önemli ki @nurazarr_

 2. Tuğba dedi ki:

  çok faydalı bilgiler çok işime yaradı @floweryzza

 3. Yüsra dedi ki:

  Ben de gözlük kullanıyorum ve hiç makyaj yapmazdım gerek yok diye. Ama burdaki bilgileri deneyeceğim. Kirpiklerim gözlük camına değmesin diye sadece kıvırıyordum.

 4. Gamze Bükülmez dedi ki:

  Gerçekten faydalı bilgiler teşekkürler ❤❤ @gamzebukulmezz

 5. Deniz dedi ki:

  Ben de gözlük kullanırken mutlaka kirpik kıvırıcı kullanıyorum. Kirpiklerim çok uzun ve gözlük camına değiyor. İnsanlara bunu söyleyince çok garip geliyor ama ne yapayım kirpiklerim uzun 🙂

 6. Dilek Işık dedi ki:

  Makyaj yaparken çok işime yarayacak ???? instagram kullanıcı adım @mrydlk102

 7. Filiz Antil dedi ki:

  Gözlük olsa da olmasa da göz makyajı çok önemli bence. Asla rimel sürmeden çıkmam ???? @bikitapbialinti (instagram)

 8. Kübra dedi ki:

  Gözlük kullanıp göz kapağı düşük olanlara tavsiyem kesinlikle kaşın az altına kadar dağıtın farı güzelce dağıtırsanız göz kapağınız düşük görünmüyor ve makyaj daha güzel duruyor