Venüs Kadını

Site Rengi

Hangi Cilt Tipi, Hangi Çeşit Fondöten Kullanmalı?

17.05.2018
1.996
Hangi Cilt Tipi, Hangi Çeşit Fondöten Kullanmalı?

Kusursuz makyajın olmazsa olmazı fondöten öyle bir etkiye sahiptir ki, bir anda kişiyi bambaşka bir görüntüye taşıyabilir. Ancak cilt tipine uygun tercihler yapılmadığı zaman, pürüzsüz bir cilt yerine, pul pul duran ya da parlayan bir yüzle karşı karşıya kalabiliriz. peki hangi cilt tipi, hangi çeşit fondöten tercih etmeli?

Yağlı Ciltler:

Yağlı ciltler için en uygun fondöten pudralı ve krem formunda olanlardır. Bu çeşit fondötenler yüzünüzün parlamasını önleyecek ve cildinizin kusursuz görünmesini sağlayacaktır.

Kuru Ciltler:

Kuru cildi olan kişiler için en uygun olan fondöten, sıvı formunda olanlardır. Hem kullanışı oldukça rahattır, hem de yüzünüzün kuruyup pul pul durmasını engelleyecektir.

Normal Ciltler:

Normal ciltler sıvı, krem ya da köpük formunda hemen hemen her çeşit fondöten kullanabilir. Ancak içlerinde en uygun olanı sıvı fondötenlerdir. Sıvı formundaki fondötenler cildinizin kusursuz görünmesini sağlayacaktır. Parlama olursa hafif bir pudra ile yüzünüzü matlaştırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Sümeyra dedi ki:

  Yüzüm yağlı ve bu durum beni çok rahatsız ediyor.İşlevine pek önem vermezdim elime ben gelirse onu alıyorum.Ama bilgiler dahilinde değiştireceğim

 2. yasemin dedi ki:

  faydalı bir içerik olmuş mükemmel ?
  @goldenhoneyl

 3. Zehra dedi ki:

  Ben cildin parlak görünümünü seviyorum, neden parlamayı önlemeye çalıştıklarını anlamıyorum..

 4. Dilek Işık dedi ki:

  Çok faydalı bir bilgi olmuş instagram kullanıcı adım @mrydlk102