Venüs Kadını

Site Rengi

Havuçlu Saç Maskesi

Havuçlu Saç Maskesi

Depresyona girince saçını kestirip sonra da “Bunu nasıl uzatırım” diyen kadınların sayısı az değil 🙂 Modelinden sıkılıp sürekli kestiriyor da olabilirsiniz. Ama sonuçta çoğu kadın saçını yeniden uzatma çabasına girer. Çözüm pozitif enerjinin rengi ile de bilinen havuçta..

Havucun içinde bulunan A, K, C, B6, B3, B2 gibi vitaminlerle lif, potasyum, fosfor gibi mineraller saç uzamasında faydalıdırlar. Evinizde kolaylıkla yapacağınız havuç maskesi ile saçlarınız sağlıklı bir şekilde uzayacak canlı ve parlak görünecek.

Gerekli Malzemeler:
2 Adet havuç
1 adet yumurta
1 tatlı kaşığı zeytinyağı veya badem yağı
5 çay bardağı su

Hazırlanışı: 5 çay bardağı suyu bir tencere de kaynatıp rendelenmiş havuçları içine katınız 10-15 dakika kaynatıp, ocağın altını kapatıp demlenmeye bırakınız. Havuçlu su ılıklaşınca havuçları suyun içinden süzünüz. Suyun içerisine bir tatlı kaşığı bademyağı (ya da zeytinyağı) ve çırpılmış bir adet yumurtayı ekleyiniz.

Kullanımı: Havuç maskenizi temiz bir sprey kutusuna alınız. Saç diplerinizden saç uçlarına kadar masaj yaparak sıkınız. Yaklaşık 1 saat kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayınız. Şampuan olarak bebe şampuanı tercih ederseniz kimyasal ürünler havuç maskenize zarar vermeyecektir.

Not: Bu karışım herkesin cildine saçına uygun olmayabilir. Bu malzemelere alerjiniz varsa, ya da farklı sağlık sorunları olanlar doktor kontrolü dışında bu uygulamaları yapmamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.