Venüs Kadını

Site Rengi

Bitkilerle Şifa

23.01.2021
447
Bitkilerle Şifa

Doğal ürünlerin değerinin daha çok bilindiği dönemlerden geçiyoruz. Bitkileri, bitki çaylarını kullanırken dikkatli olmalıyız. Her bitkinin faydası olduğu gibi yan etkileri de olabileceğini unutmayın.


Evinizde mutlaka bulundurmanız gereken bitkiler:

Melisa Çayı: Antiseptik özellikler gösterir. Ağız içi yaralarına iyi gelir. Sakinleştirici etkisi vardır. Strese bağlı uykusuzluğa iyi gelir. Gaz sancısını alır.
Nasıl demlenir: 1 su bardağı kaynamış suya, 1.5 çay kaşığı kurutulmuş melisa atılır. Üzeri kapalı olarak 8-10 dk. demlenir. Kullandığınız ilaçlar varsa etkileşimini kontrol edin.

Rezene Çayı: A ve C vitaminlerini içerir. Sindirimi kolaylaştırır. Gazı alır. Kolestrole iyi gelir. Emzirme dönemin de, bebeğin gazına iyi gelir. Süt artırıcı özelliği vardır.
Nasıl demlenir: Bir su bardağı kaynar suya 2 çay kaşığı rezene tohumu ekleyin üzeri kapalı olarak 5 dk. dinlendirin.

Hibuskus Çayı: İçeriğinde bolca C vitamini vardır. Mineral yönünden zengindir. Kan basıncını düzenler. Kabızlığa iyi gelir. Çay olarak tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı olur.

Nasıl demlenir: 1 su bardağı kaynamış suya 1 tatlı kaşığı hibuskus ekleyin. Ağzı kapalı olarak 10 dk dinlendirin. [Hamilelikte kullanmayın.]

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.