Venüs Kadını

Site Rengi

MANDALA BOYAMA İLE SAKİNLEŞMEK

27.12.2020
928
MANDALA BOYAMA İLE SAKİNLEŞMEK

Merhaba sevgili Venüs kadınları bugün sizleri sıkıcı ”corona” karantina günlerinde sabırlı olmayı ve sakin kalmanızı destekleyecek keyifli bir etkinlik ile buluşturacağım.

Evde kaldığımız günlerde artık yapacak bir şey yok dediğimiz mutlaka olmuştur. Sıkılmaktan bile sıkılır hale geldik. Kendimizi ve çocuklarımızı rahatlatmak için Mandala Boyama harika bir stress azaltıcı etkinlik. Boyamak her yaştan insana huzur verir rahatlatır.

Mandala Sanskritçe bir terimdir. Yani Hint din ve edebiyat dili. Manda (enerji) – (la) kap sözcüklerinin birleşiminden oluşur. Enerji tutan Kap olarak tanımlanabilir. Mandala boyarken içinizden geçirdiğiniz hayallerin, düşüncelerin bu kapta tutulduğuna inanılırmış. Mandala sabır gerektiren bir çalışmadır sabırsız ve beklemeyi bilmeyen bir bireyseniz sabırlı olma yönünüzü geliştirebilirsiniz.

Özellikle çocukların evde kaldığı bu zor süreçte psikolojik olarak rahatlamaları mandala sayesinde karar verme, planlama ve odaklanma gibi beyin işlevlerinde oldukça faydalıdır. Tamamlamış olduğunuz Mandala boyamalarınızı çerçeveletip ev dekorasyonunda da kullanabilirsiniz. Duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.

Yaşamdan keyif alabilmeyi her yaşta elde edebilmek mümkün yeter ki isteyelim vazgeçmeyelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.